Pozwólcie dziecku na otwartość i popuszczenie wodzów fantazji. Stworzenie kostiumu w czerwone groszki lub różno kolorowe pasy, to jedne z propozycji, które może zaprezentować na stronach naszych kolorowanek.

Kategorie różnych kolorowanek dla dziewczynek:

Kolorowanki Dla Dziewczynek do Pobrania:Uniwersalne kolorowanki dla dziewczynek


Jeśli wasza pociecha nie może zdecydować się na to, jaką postać z bajki chce kolorować lub chcecie zaproponować jej coś zupełnie nowego, to nasza oferta uniwersalnych dziewczęcych wzorów może być idealnym rozwiązaniem. Dostępny u nas zbiór bezpłatnych kolorowanek, które można wydrukować, to prawdziwa skarbnica wiedzy. Możecie znaleźć tu zarówno wzory kwiatów, jak również różnego rodzaju postaci przedstawiających poszczególne zawody. Być może wasze dziecko marzy o pracy jako pielęgniarka, lekarz, piosenkarka lub modelka? W świecie kolorowanek każde marzenie jest w zasięgu ręki. Co więcej, dziecko może nawet zaprojektować swój własny strój!. Nie zabraknie tutaj również kolorowanek znanych i lubianych postaci z bajek, słodkich zwierzątek lub ulubionych potraw, wszystko po to, aby przy okazji zabawy rozwijać także słownictwo i uczyć się nowych nazw. Każdą okazję możecie więc wykorzystać do nauki, wystarczy tylko chwila skupienia, a pomysły przyjdą same.

Własny projekt to doskonały trening wyobraźni!


Atrakcyjne wzory dostępne wśród kolorowanek dla dziewczynek, to również między innymi poszczególne elementy odzieży wierzchniej lub biżuterii. Od teraz każda dziewczynka może przygotować niepowtarzalny wzór własnej korony lub diademu! Kolorowanie pięknych sukni balowych lub wyjątkowych kompozycji kwiatowych to również doskonały sposób na pobudzenie wyobraźni. Nauka łączenia barw, zauważenia kontrastów lub szlifowanie umiejętności rysowania w liniach, to dodatkowa korzyść kolorowanek.

Tego typu rozrywka, to idealne zajęcie dla dziewczynek w każdym wieku, nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować sobie wspólne popołudnie z kolorowankami o różnych stopniach trudności. Dzięki temu zarówno dziecko będzie mogło rozwijać swoje umiejętności, jak również spędzić wspólnie czas z najbliższymi.