Kolorowanki Harry Potter do Pobrania:Pokoloruj własny świat Harry Potter


Harry Potter to popularna seria powieści fantasy dla dzieci napisana przez brytyjską autorkę JK Rowling. Powieści opisują przygody młodego czarodzieja Harry'ego Pottera i jego przyjaciół Hermiony Granger i Rona Weasleya, którzy są uczniami Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Serial cieszy się dużą popularnością, sprzedał się w ponad 500 milionach egzemplarzy na całym świecie i został przetłumaczony na osiemdziesiąt języków.

Książki o Harrym Potterze zyskały również uznanie za wzbudzenie zainteresowania czytaniem wśród młodzieży w czasach, gdy uważano, że dzieci porzucają książki na rzecz programów telewizyjnych i gier wideo.

Harry Potter to seria siedmiu powieści fantasy napisanych przez brytyjską autorkę JK Rowling. Książki opisują przygody czarodzieja, Harry'ego Pottera i jego przyjaciół Hermiony Granger i Rona Weasleya, z których wszyscy są uczniami Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Seria o Harrym Potterze została przetłumaczona na ponad 80 języków, sprzedała się w ponad 500 milionach egzemplarzy na całym świecie i stała się najlepiej sprzedającą się serią książek w historii.

Pierwsza książka z serii, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, została opublikowana 26 czerwca 1997 roku przez Bloomsbury w Londynie w Anglii. Książka zdobyła większość najważniejszych nagród dla dzieci w Wielkiej Brytanii, w tym: British Book Award dla Dziecięcej Książki Roku; Krajowa Nagroda Książkowa za Najbardziej Zasłużone Dzieło; Nagrody Brytyjskiej Akademii dla dzieci

Harry Potter to seria powieści napisanych przez JK Rowling i wydanych przez Bloomsbury Publishing. Seria zdobyła wiele nagród, w tym tytuł „Książka roku dla dzieci” przyznawany przez British Book Awards oraz nagrodę Young Reader's Choice Award przyznawaną przez American Library Association.

Książki o Harrym Potterze zostały przetłumaczone na ponad 80 języków i do tej pory sprzedały się w ponad 450 milionach egzemplarzy na całym świecie, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się serii książek w historii.

Harry Potter został uznany za ikonę kultury na całym świecie z wieloma odniesieniami w kulturze popularnej.

Czym jest Harry Potter?

Jaka jest pierwsza książka z serii?

Pierwsza książka z serii nosi tytuł Drużyna Pierścienia.

Został opublikowany w 1954 roku i osadzony jest w fikcyjnym świecie. Opowiada historię Frodo Bagginsa, hobbita, który dziedziczy pierścień po swoim wujku Bilbo Baggins i wyrusza w epicką podróż, aby go zniszczyć.

W tej książce poznajemy wiele postaci, takich jak Gandalf, Sauron i Galadriela.

Jakie są imiona przyjaciół Harry'ego?

Harry Potter to brytyjska seria książek dla dzieci napisana przez JK Rowling. Seria o Harrym Potterze śledzi przygody młodego czarodzieja, Harry'ego Pottera, i jego dwóch przyjaciół Rona Weasleya i Hermiony Granger, z których wszyscy są uczniami Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Nazwiska przyjaciół Harry'ego to Ron Weasley i Hermiona Granger.

Jakie są niektóre z głównych motywów w Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym?

Motywy w Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym:

-Harry Potter jest sierotą, która mieszka ze swoją ciocią, wujkiem i kuzynem. Powiedziano mu, że jest czarodziejem i uczęszcza do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

-Harry zaprzyjaźnia się z Ronem Weasleyem i Hermioną Granger. Razem przechodzą wiele przygód w Hogwarcie w ciągu siedmiu lat.

- Dowiaduje się również o swojej przeszłości, swoich rodzicach io tym, co się z nimi stało po jego urodzeniu.

Dowiaduje się, że Lord Voldemort zabił rodziców Harry'ego, ponieważ mu się sprzeciwili. Voldemort również próbował zabić Harry'ego, ale jego zaklęcie odbiło się na nim bez skutku.

-W jednej z ostatnich bitew pomiędzy dobrem a złem, Dumbledore po raz kolejny pokonuje Voldemorta, zabijając go na oczach Harry'ego

Kim jest Hermiona Granger?

Czym jest Patronus Hermiony i dlaczego go ma?

Patronus Hermiony to jeleń i jest to jej jedyna ochrona przed dementorami.

Dementorzy to wysysające dusze stworzenia, których odstraszyć może tylko bardzo silna pozytywna emocja. Patronus Hermiony jest jedyną rzeczą, która może ją przed nimi ochronić, ponieważ wyświetla potężne, szczęśliwe wspomnienie jej czasu z Harrym i Ronem.

Jakich zaklęć Harry poznaje w tej książce?

Harry Potter to seria powieści fantasy napisanych przez JK Rowling i wydanych przez Bloomsbury. Opowiada o chłopcu, który w swoje jedenaste urodziny odkrywa, że jest czarodziejem i uczęszcza do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, aby uczyć się magii.

Zaklęcia księgi są wymienione poniżej:

1) Lumos: Zaklęcie używane do tworzenia światła z różdżki.

2) Nox: Zaklęcie przeciwne do zaklęcia Lumos, które wyłącza światło z różdżki.

3) Wingardium Leviosa: Zaklęcie używane do lewitacji przedmiotów lub ludzi.

4) Accio: Zaklęcie, które przywołuje przedmiot do ręki rzucającego, na przykład przedmiot, który zgubił lub upuścił